Przygotowanie ogrodu


Tak jak w przypadku wnętrz można podjąć pewne kroki eliminując zagrożenie w ogrodzie. W ogrodzie są określone rośliny, czasami chemikalia ogrodowe lub np. zwierzęta sąsiadów.

Jeśli ogród ma taką możliwość, że można go zamknąć ze wszystkich stron – należy z niej skorzystać. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest ogrodzenie na 1,8 metra. Należy wyeliminować sytuację w których kot wspina się do góry po drzewach.

Bywają rozwiązania tego typu że w ogrodzie tworzone są enklawy, jednak w tych enklawach kot musi mieć warunki by mógł się pobawić, punkt obserwacyjny, miejsce do wspinania i kuwetę.

Środki bezpieczeństwa

Jeśli w ogrodzie jest sadzawka lub basen, odradza się wypuszczanie kota do ogrodu. Szczególnie zaleca się zabezpieczenie ogrodowych chemikaliów, tak aby kot się nie otruł. Należy zabezpieczyć przed wejściem kota garaż czy szopę by nie miał kontaktu z ostrymi narzędziami.

Rośliny

Są rośliny trujące dla kota, które nie są groźne dla dorosłych kotów bo odróżniają je. Zagrożone są natomiast młode kocięta, które z ciekawości sięgają po liście trujących roślin.