Przystosowanie domu


Szczególnie dla nowego gościa musimy przygotować dom. Dom musi być przede wszystkim bezpieczny dla malucha, czyli musimy wyeliminować miejsca specjalnego ryzyka, bowiem koty są bardzo ciekawskie. Niektóre zagrożenia są śmiertelne, inne bardzo błahe, ale nie warto ryzykować.

Gdy przywieziemy malucha do domu powinniśmy umieścić go w jednym pokoju gdzie ma przebywać non-stop do kilku dni. W ten sposób kot oswoi się z mieszkaniem i jego domownikami. Przygotujmy miejsce, gdzie będzie miał swoje legowisko. W tym miejscu umieśćmy miski z jedzeniem i kuwetę, jak również legowisko.

Przyjęcie kota wiąże się z zabezpieczaniem mieszkania. Ważne jest, aby unikać rozmieszczania po domu małych przedmiotów bawełnianych, jak również takich które kot może połknąć. Kot może jeszcze utrzymywać instynkt ssania, więc trzeba to wziąć pod uwagę. To szczególnie ważne, bo ciało obce w jelitach może oznaczać śmierć.

Począwszy od 11 tygodnia życia kocię zaczyna tracić swoje 26 mleczaków. Następny rok będzie odrastaniem tych zębów. Wiąże się to z cierpieniem i instynktem do gryzienia wszystkiego w zasięgu wzroku. Można zaopatrzyć się w pewne przedmioty takie jak gryzaki.