Właściwa karma


Kluczowe jest dobranie właściwego rodzaju węglowodanów. Jeśli nasze kocię nie będzie w stanie łatwo ich przyswoić to nie odniesie żadnych korzyści z ich spożywania. Niestety niestrawione węglowodany powodują nieprzyjemne skutki uboczne. Kocięta spożywające np. zbyt dużo laktozy mogą cierpieć na wzdęcia, gazy i biegunkę. Cukry proste także nie są dla nich dobre, ale podawanie niewielkich ilości zdrowych węglowodanów nie powinno niekorzystnie odbić się na kocim zdrowiu. Przy wyborze karmy dla naszego pupila szukajmy dobrych jakościowo marek i receptur dobranych specjalnie dla kociąt. Niektóre firmy twierdzą, że ich karma nadaje się dla kotów w każdym wieku, lecz nie dajmy się zwieść tym niemożliwym do spełnienia zapewnieniom. Nasz pupil powinien spożywać karmę dla kociąt, aż osiągnie mniej więcej rok.

Fakty są takie, że dobrej karmy nie znajdziemy na półkach supermarketu, ale warto też wiedzieć, że trudno czasami nawet o dobrą karmę w sklepie zoologicznym. Żadna potencjalna dobra karma nie gwarantuje jakości. Można się upewnić że dana karma jest zdrowa jedynie czytając informacje na etykiecie.

Żeby odróżnić karmę dobrej jakości od nędznych podróbek musimy poznać sposoby po jakie sięgają producenci tych wyrobów. Szukajmy więc po prostu pokarmu bez produktów ubocznych: mączki kostnej i chemicznych konserwantów.