Uspokajanie zdenerwowanego kota


Jeśli kocię zostało po raz pierwszy zabrane od matki i rodzeństwa to na początku może mieć problemy z jedzeniem i spaniem. Dzięki poniższym radom łatwiej przetrwa pierwsze dni i noce

Po pierwsze możemy zachęcić kota do jedzenia podgrzewając mu karmę. Ciepły pokarm wydziela kuszący zapach. Uważaj jednak, by jedzenie nie było zbyt gorące – sprawdźmy temperaturę palcem, zanim podamy je zwierzęciu. Nieostrożność w tym względzie może skutkować poparzeniem pyszczka i przewodów pokarmowych. Wówczas niezbędna jest interwencja weterynaryjna, a tego nikt przy zdrowych zmysłach nie chce.

Nasze kocię do niedawna spało zwinięte w kłębek z resztą rodzeństwa. Aby było mu ciepło w nowym legowisku kupmy pluszową zabawkę, którą można podgrzewać w mikrofalówce. Nie powinna być gorąca, lecz lekko ciepła i miękka, co da kotkowi poczucie bezpieczeństwa.

Istnieje jedna metoda na uspokojenie i zadomowienie się kota. Jest ona prosta, lecz bardzo skuteczna i należy potraktować ją z pełną powagą, a jeśli tak to owińmy ręcznikiem mały, tykający zegarek i połóżmy go w kocim legowisku. Odgłos tykania będzie przypominał kociakowi bicie serca matki. Ukołysze go do snu.