Mały kot w domu


Nie sposób nie zakochać się w małym kotku. Nasze relacje są najczęściej długie i szczęśliwe. Właściwe podejście do kota będzie odpowiadało jego właściwym zachowaniem. Należy jednak pamiętać o spoczywającej na nas odpowiedzialności.

Koty należą do zwierząt długowiecznych, więc kot musi pasować do naszego trybu życia. Kot dorastając zmienia się wyrabiając swój charakter. Jeśli nasza relacja z kotem będzie pozytywny kot kreatywnie dostosuje się do naszego trybu życia.

Czas spędzony z kotem owocuje silną więzią. Należy pozytywnie odczytywać fakt, że kot chodzi własnymi drogami. Jeśli będziemy głaskać kota przy każdej okazji, bawić się z nim rano i wieczorem, wówczas odkryjemy jego prawdziwą naturę.

Kot nie musi być wcale uporczywy. Nauczony kot będzie załatwiał swoje potrzeby do kuwety oraz jadał o porach ustalonych przez nas. Kot musi zaufać nam. Trzeba mieć świadomość tego, że potrzebujemy kilku niezbędnych akcesoriów by wychowywać kota. Legowisko, kuweta oraz zabawki rozwiązują problem z nadmiarem energii u młodego kociaka.