Kocie akcesoria – zabawa z piłką


Koty lubią się bawić, ale podobnie jak dzieci najchętniej robią to w towarzystwie. Piłeczki, wskaźniki laserowe albo wędki ze zwisającymi piórkami mogą stać się ulubionymi zabawkami kota. Zachęcają go do biegania i skakania, zapewniając mu dużo ruchu niezbędnego do zachowania dobrego stanu zdrowia. Fajnie jest jeśli kot ma do towarzystwa inne zwierzęta, jak np. inne koty, które go akceptują. Może wówczas mieć miejsce prawdziwa socjalizacja, w trakcie zdrowej rywalizacji ze sobą kotów, lub naszego kociaka z psem. Oczywiście nie do zastąpienia jest właściciel, który rzuca np. kotu piłeczkę.

Zabawki zapewniają kotu rozrywkę zwłaszcza wtedy, gdy my nie będziemy mogli się z nim bawić. Np. piłeczka na baterie, która świeci się przy poruszaniu zachęca do gonienia jej po domu, nawet wtedy, gdy nie ma nikogo kto mógłby ją toczyć. Bardzo dobrym pomysłem jest mysz na baterie. Wykonuje on wówczas prawdziwą pogoń za tym sprzętem.

Nie musimy wydawać dużo pieniędzy, by odpowiednią dla kota zabawkę kupić. Wiedzą o tym starzy posiadacze kotów, że czasami w ogóle nie trzeba niczego kupować np. szeleszcząca papierowa torba może pochłonąć uwagę kota na godziny. Nasz pupil może bawić się taką torbą sam, możemy mu również rzucić kulę papieru.