Złam mnie!


Bieganie i łapanie to zabawy sportowe i są lubiane przede wszystkim przez młode lub aktywne koty. Zwierze w dzikiej pogoni biega po całym mieszkaniu, po łóżkach i krzesłach, regałach i innych meblach. Role co chwila się zmieniają, a ścigany staje się goniącym, i odwrotnie. Tego rodzaju atletyczne wyczyny nie tylko rozwijają sprawność fizyczną i zdolność szybkiego reagowania, lecz wymagają także siły. Czworonożni sportowcy szybko wracają na kanapę, by odpocząć i nabrać sił.

– Jeśli twoje koty są ruchliwe, otwieraj drzwi w mieszkaniu, by udostępnić im więcej miejsca do wyścigów – radzi nasz ekspert. – Aby podczas biegów nie ucierpiały żadne przedmioty, lepiej zawczasu schować wazony i inne delikatne rzeczy.

Również ukrywanie się należy do ulubionych zajęć naszych kotów. Kartony, skrzynki, torby na zakupy, szuflady i regały mają dla nich nieodparty urok. Tam czują się bezpiecznie i mogą obserwować wszystko i wszystkich z ukrycia. A jeśli przypadkiem nadejdzie inny kot, można go znienacka zaatakować i rozpocząć zabawę w wyścigi lub zapasy.

– Niektóre pozornie przytulne zakamarki mieszkania mogą być potencjalnie niebezpieczne – radzi nasz ekspert. – Koty lubią torby, w przypadku tych na zakupy istnieje ryzyko, że czworonóg zaplącze się w nie, a nawet istnieje ryzyko uduszenia się zwierzęcia.