Bezpieczna zabawa


Również pokoju dziecięcym koty maja wiele do odkrycia. Piłki, wstążki, lub małe figurki to łatwa zdobycz dla zwinnych kocich łap, która łatwo skraść. Z niezbyt małych i dość masywnych figurek z tworzywa sztucznego można ustawić tor przeszkód dla kota, prosty lub w formie slalomu. Jeśli położysz między figurkami kilka suchych przysmaków, domowy tygrys znajdzie właściwą drogę. Nie zapomnij odjąć dodatkowej porcji od dziennej racji, w przeciwnym razie kot utyje!

– Koty lubią bawić się z dziećmi,jeżeli te nauczą się przestrzegać kilku zasad – radzi nasz ekspert. – Wspólne zabawy umacniają związek dziecka z kotem. Nie zapominaj jednak, że dzieci podczas zabawy ze zwierzętami powinny pozostawać pod nadzorem osoby dorosłej.

Zabawki dla kota sprawdzaj równie często co zabawki dla dziecka. Zwłaszcza w pokoju dziecinnym znajduje się wiele przedmiotów, które mogą być niebezpieczne dla zwierząt. Zwróć uwagę, by przedmioty używane do zabawy z kotem były odpowiedniej wielkości i by zwierze nie mogło ich połknąć. Zakazane są gumowe krążki, włóczka, kulki, pęknięte balony, modelina, ostre przedmioty i tym podobne. Wytłumacz to również dziecku. Dziecko zrozumie, gdy pokażesz o co chodzi.