Pobaw się ze mną

Zabawa właściciela z kotem to coś niezwykłego. Daje wiele radości i umacnia ludzko – kocie relacje. Dzięki pomysłom na ekscytujące zabawy i zajęcia zmienisz  znudzonego domowego futrzaka w zadowolonego z życia towarzysza.

Nawet jeśli są rozpieszczone, nasze koty to nadal drapieżniki, których ulubionym zajęciem jest polowanie. Podczas gdy koty podwórzowe mogą rozładować energię w trakcie prawdziwych łowów, koty domowe zdane są na zajęcia w domu. Większą część czasu spędzają śpiąc, myjąc się i jedząc, podczas gdy ich krewni na swobodzie badają swój rewir i przeznaczają od sześciu do ośmiu godzin dziennie na polowanie.

Na łonie dzikiej przyrody szansa na przeżycie wzrasta dzięki nieustannej nauce. Ponieważ koty domowe nie ćwiczą w ten sposób intelektu, codzienna zabawa z człowiekiem zyskuje ogromne znaczenie. Bywa nawet, że problemy z zachowaniem zwierząt występują, jeśli nie zostanie zaspokojona ich potrzeba ruchu i sprostania wyzwaniom. Niektóre pokojowe tygrysy są bardzo pomysłowe, jeśli chodzi o sposoby na rozładowanie energii – z braku odpowiedniej zdobyczy celem polowania stają się nogi pana lub pani. Nierzadko gdy futrzaka ogarnia nuda, właściciel może udać się na zasłużony spoczynek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*