Pobaw się ze mną


Zabawa właściciela z kotem to coś niezwykłego. Daje wiele radości i umacnia ludzko – kocie relacje. Dzięki pomysłom na ekscytujące zabawy i zajęcia zmienisz  znudzonego domowego futrzaka w zadowolonego z życia towarzysza.

Nawet jeśli są rozpieszczone, nasze koty to nadal drapieżniki, których ulubionym zajęciem jest polowanie. Podczas gdy koty podwórzowe mogą rozładować energię w trakcie prawdziwych łowów, koty domowe zdane są na zajęcia w domu. Większą część czasu spędzają śpiąc, myjąc się i jedząc, podczas gdy ich krewni na swobodzie badają swój rewir i przeznaczają od sześciu do ośmiu godzin dziennie na polowanie.

Na łonie dzikiej przyrody szansa na przeżycie wzrasta dzięki nieustannej nauce. Ponieważ koty domowe nie ćwiczą w ten sposób intelektu, codzienna zabawa z człowiekiem zyskuje ogromne znaczenie. Bywa nawet, że problemy z zachowaniem zwierząt występują, jeśli nie zostanie zaspokojona ich potrzeba ruchu i sprostania wyzwaniom. Niektóre pokojowe tygrysy są bardzo pomysłowe, jeśli chodzi o sposoby na rozładowanie energii – z braku odpowiedniej zdobyczy celem polowania stają się nogi pana lub pani. Nierzadko gdy futrzaka ogarnia nuda, właściciel może udać się na zasłużony spoczynek.