Pomysły na zabawy


Lubisz zasypywać kota nowymi zabawkami? Powinieneś zatem rozejrzeć się po domu i spojrzeć na zwykłe przedmioty oczami kota. Z pewnością odkryjesz w ten sposób ciekawe obiekty i wymyślisz ekscytujące zabawki, które nic nie kosztują.

Potrzebny ci będzie duży karton, bibuła lub serpentyny i futrzana myszka. Wybierz takie pudełko, by kot miał w nim dość miejsca. Wytnij w ścianach dowolne – okrągłe lub czworokątne – otwory, służące za wejścia i wyjścia albo okna. Dno pudełka pełnego przygód wyłóż zmiętą bibułą, w której możesz ukryć jedną lub dwie futrzane myszki. Możesz także przykryć dno kartonu rozwiniętymi papierowymi serpentynami i schować myszki pośród papierowych pasków. Szeleszcząca spodnia warstwa i ukryte zabawki pobudzają zmysł dotyku i motywują do polowania. W kartonie kot może się świetnie schować lub przepychać się i bawić z rówieśnikami.

– Otwory wycięte w tekturze nie mogą mieć ostrych brzegów, żeby kot się nie zranił – radzi nasz ekspert. – Domowe tygrysy bardzo lubią także tekturowe skrzynki na owoce. Gdy zwierzęciu przestaje sprawiać przyjemność poszukiwanie w pojemniku piłki lub myszy, karton może posłużyć za bardzo wygodne miejsce do spania.