Czarodziejska pałeczka


Również zabawki na patyku dostępne są w wielu odmianach, z przyczepianymi na końcu skórzanymi tasiemkami, piórkami lub pluszowymi piłeczkami o zapachu kocimiętki. Patyczki świetnie nadają się do intelektualnych zabaw właściciela ze zwierzęciem. Człowiek może wtedy wygodnie siedzieć na kanapie i bawić się ze swoim pupilem. Wiele kotów , zwłaszcza tych nieśmiałych, lubi trącać patyk łapą z góry – z drapaka, regału lub innego ukrycia. Zwierzętom sprawia szczególna przyjemność, gdy futrzana piłeczka na patyku znika pod kołdrą lub dywanem i można wtedy gonić za niewidzialną zdobyczą.

– W testach zabawek przeprowadzonych z udziałem wielu kotów, najlepiej wypadły patyki z pluszowymi piłeczkami o zapachu kocimiętki – radzi nasz ekspert. – Taka zabawka nie tylko motywuje czworonogi do swobodnego polowania, ale także stanowi cenną pomoc w ćwiczeniach sprawnościowych.

– Umieściłem na sznurku przymocowanym do niedługiego patyka kłębek zbitej włóczki – mówi pani Gabrysia, właścicielka kota perskiego. – Okazało się, że piękno tkwi w prostocie bo kot zaczął naprawdę się tym interesować, a juz po dwóch dniach przerwy z zabawą dopominać o swoje. Wyciągając przedmiot widziałam jego uśmiechniętą minę.