Zabawki na wagę złota


Koty są pomysłowe, jeśli chodzi o wybór zabawek. Świetnie nadają się do zabawy – zmięty papier z biurka, korek znaleziony na stoliku, kawałek nieugotowanego makaronu albo skradziona z kuchni oliwka. Jeśli przedmiot można łatwo poruszyć i w dodatku ładnie pachnie, kot nie potrafi się mu oprzeć. Należy jednak pamiętać, że przedmioty codziennego użytku bywają dla zwierząt niebezpieczne, zarówno ze względu na kształt, jak i materiał, z jakiego są wykonane.

Przedmioty codziennego użytku to niedroga alternatywa specjalnych kocich zabawek. Dodatkowo wprowadzają urozmaicenie. Większość kotów lubi bawić się orzechami, korkami od butelek z tworzyw sztucznych, guzikami lub słomkami. Zabroniona jest jednak zabawa gumowymi krążkami, ostrymi obiektami lub drobnymi częściami, które łatwo połknąć. Również stary dobry drewniany bączek, jaki wiele osób pamięta z dzieciństwa, może być dla kota atrakcyjną zabawką.

– Mój kot upatrzył sobie nici, którymi bardzo lubi się bawić – mówi pani Gabrysia, której nici nie są wcale ukrywane przed kotem. Przeciwnie. Właścicielka czworonoga daje mu wybrane nici do zabawy, tak jak kłębki bawełny, które, widać, są już po przejściach nie byle jakich.