Mysia arena


Kot nigdy nie ma dość myszy. Z futerka, sizalu, piszczące myszy w różnych rozmiarach, o zapachu kocimiętki – wszystkie nadają się do chwytania i gwarantują wielogodzinną zabawę. Aby twój pupil się nie nudził, powinien mieć do dyspozycji zawsze najwyżej dwie myszy. Schowaj pozostałe zabawki i dawaj kotu na zmianę różne przedmioty.

Futrzane myszy to jedne z najbardziej lubianych przez koty zabawek. Ich futro przypomina prawdziwą mysz i można wygodnie nosić je w zębach. Szukając zabawki dla swojego kota, zwracaj uwagę na rozmiar. W naturze większe gryzonie i szczury uchodzą za groźnych przeciwników, z którymi lepiej nie zadzierać. Futrzane myszy, które są większe od prawdziwych, nie są zatem tak bardzo lubiane przez koty.

– Okazało się pewnego razu, że mamy w domu myszy, które wchodzą najpierw do garażu, a stamtąd do domu – mówi pan Rysiek. – Pierwszym pomysłem była trutka na myszy i szczury, ale od czego w końcu mam kota?.. Więc wpuściłem mojego kota do garażu zamykając za sobą drzwi, aby pobył tam jakiś czas. Ku mojemu dobremu rozczarowaniu, wystarczyły kwadranse, aby pojawiła się pierwsza zdobycz, upolowana przez czworonoga. Było w tym nie mało radości, szczególnie, że kot nie chciał oddać zdobyczy, bawiąc się gryzoniem i szturchając.