Zabawa to jest to


Koty uwielbiają piórka, przede wszystkim jeśli poruszają się niczym za sprawą niewidzialnej ręki. „Złap mnie” to zabawka wyposażona w silnik i zdalne sterowanie. Napęd porusza wędką  i kręci zabawką. W kocie budzi się instynkt łowiecki i już można zacząć zabawę.

– „Złap mnie” to godna polecenia zabawka dla kotów trzymanych zarówno pojedynczo, jak i w grupie. Rozwija nie tylko sprawność fizyczną, lecz także zdolności intelektualne – radzi nasz ekspert. – Dzięki nieregularnym ruchom wędki dłużej utrzymuje się motywacja do zabawy. Za pomocą pilota właściciel może sterować zabawką i utrzymywać bądź uruchamiać piórko.

Natomiast wędki to dobry sposób, by rozbudzić w kocie instynkt łowiecki. W zabawie wymagana jest szybkość sprawność i zdolność reagowania. Gdy piórko tańczy na wędce , kot musi spróbować je pochwycić. Można się ta dobrze bawić we dwoje lub troje.

– Stopień aktywności kotów jest różny, dlatego należy dobierać zabawy do indywidualnych potrzeb zwierząt. Podczas zabawy bojaźliwe czworonogi często pozwalają zdominować się aktywnym kotom. Jeśli tak się dzieje, powinieneś oprócz wspólnych zajęć bawić się z każdym pupilem osobno, aby żaden nie był poszkodowany. W ten sposób pewny siebie tygrys rozładuje nadmiar energii a nieśmiały nabierze pewności siebie.