Poszukiwanie skarbów


Kartony i pudełka oferują kotom świetną okazję do zabawy. Nie wyrzucaj ich zatem, tylko przekształć w park rozrywki dla swoich kocich domowników. Im większe i stabilniejsze pudełko czy karton, tym lepiej. Wytnij w ściankach otwory służące jako wejścia i wyjścia, ewentualnie także kilka „okien”. Wnętrze wyłóż szeleszczącą bibułą. Taki karton będzie świetnym miejscem do ukrywania się i zabawy. Schowane pod bibułą futrzane myszki lub woreczki z kocimiętką rozwijają zmysł dotyku i zachęcają koty do polowania.

– Tego rodzaju miejsca zabaw są urozmaicone, tanie i spodobają się wszystkim kocim domownikom – mówi nasz ekspert. – Aby koty nie straciły ochoty do poszukiwania ukrytych skarbów, po kilku dniach należy schować karton. Gdy po dwóch lub trzech tygodniach  wyjmiesz go ponownie, zwierzęta z przyjemnością powrócą do zabawy.

Te zabawki pozwolą kotom przyjemnie spędzić czas: kilka myszek (z futra, sizalu lub tkaniny – w zależności od upodobań kota), lekkie piłeczki, przedmioty codziennego użytku dostosowane do kocich potrzeb, np. korki, orzechy itd., drapak, miejsca do ukrywania się (koc, szeleszczący worek, karton itd.), pudełko lub tor do zabawy, zabawki o zapachu kocimiętki lub zabawki z napędem.