Zabawa samotnika

Koty potrafią bawić się same, jeśli zabawa pobudza ich instynkt łowiecki  zmysły. W zależności od temperamentu zwierzęta zachowują się mniej lub bardziej spokojnie. Niektóre domowe koty lubią nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale także trening umysłowy.

Zabawa przegania nudę, jest przygodą i zapewnia sprawność fizyczną oraz umysłową. Szczególnie domowe koty, pozbawione towarzystwa innych zwierząt lub spędzając całe dnie w samotności, potrzebują bogatego planu zabaw i zajęć. Musi on być dostosowany  do potrzeb naszego małego drapieżnika.

miarą udanej zabawy są dla urodzonego łowcy jego ulubione zajęcia, jak badanie terenu, ukrywanie się, skradanie i chwytanie zdobyczy. Zabawki powinny pobudzać te zmysły, które odgrywają najważniejszą rolę na polowaniu. Gdy trzeba użyć oczu, uszu i łap, nawet w najbardziej wymagającym futrzaku budzi się instynkt łowcy.

– Nasz kot potrafi się schować wszędzie, pod tarasem, na poddaszu albo za szafą – zwraca uwagę zapalony „kociarz”. – Jest też tak w marcu, że znika nam z oczu na całe dnie, a wtedy dowiadujemy się od sąsiadów z drugiego końca ulicy, że widziano go jak siedział na drzewie polując na małe ptaki, które lubia gremialnie przebywać właśnie tam.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*