Zabawa samotnika


Koty potrafią bawić się same, jeśli zabawa pobudza ich instynkt łowiecki  zmysły. W zależności od temperamentu zwierzęta zachowują się mniej lub bardziej spokojnie. Niektóre domowe koty lubią nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale także trening umysłowy.

Zabawa przegania nudę, jest przygodą i zapewnia sprawność fizyczną oraz umysłową. Szczególnie domowe koty, pozbawione towarzystwa innych zwierząt lub spędzając całe dnie w samotności, potrzebują bogatego planu zabaw i zajęć. Musi on być dostosowany  do potrzeb naszego małego drapieżnika.

miarą udanej zabawy są dla urodzonego łowcy jego ulubione zajęcia, jak badanie terenu, ukrywanie się, skradanie i chwytanie zdobyczy. Zabawki powinny pobudzać te zmysły, które odgrywają najważniejszą rolę na polowaniu. Gdy trzeba użyć oczu, uszu i łap, nawet w najbardziej wymagającym futrzaku budzi się instynkt łowcy.

– Nasz kot potrafi się schować wszędzie, pod tarasem, na poddaszu albo za szafą – zwraca uwagę zapalony „kociarz”. – Jest też tak w marcu, że znika nam z oczu na całe dnie, a wtedy dowiadujemy się od sąsiadów z drugiego końca ulicy, że widziano go jak siedział na drzewie polując na małe ptaki, które lubia gremialnie przebywać właśnie tam.