Rytuały zabaw z akcesoriami i bez


Znajdź czas na zabawę ze swoim kotem. Z innymi zwierzętami też może przyjemnie spędzać czas, ale najwspanialsza jest zabawa z panią lub panem.

– Jesteśmy razem już tyle lat – śmieje się pani Maria, właścicielka pięknego persa. – On nie odstępuje mnie na krok, chce być zawsze tam gdzie ja. Idę do kuchni, a kot za mną. Gotuje obiad, kot wskakuje na szafkę by być bliżej gotowanych przeze mnie potraw. Poza tym lubi jazdę samochodem i kiełbaski z grilla..

Szanuj ponadto pory na odpoczynek i pielęgnacje. Gdy kot śpi, ważne jest, aby nie budzić go. Gonitwy i skoki są zabronione również po posiłku, ponieważ potrzebny jest czas na strawienie.

– Codzienne stałe pory karmienia, zabaw i pieszczot dają mojemu kotu poczucie bezpieczeństwa i wzmacniają naszą więź – mówi właścicielka.

Rozmawialiśmy jeszcze o kocich zabawkach, że nie są to obecnie żadne luksusy, i są tak samo potrzebne jak miska, drapak czy kocia toaleta. Idealne zabawki pobudzają wszystkie zmysły. Zaangażowane powinny być oczy, nos, uszy, łapy, i pazury! Należy przy tym zwracać uwagę, czy zabawka jest odpowiednia i bezpieczna dla kota. Ważne by kot bawił się zabawką, a nie czynił z niej drugiego śniadania, więc niech będzie na co dzień dość syty.