Kocię czy dorosły kot


Większość chce małego kota, jednak dorosły kot posiada swoje walory, szczególnie jeśli nie ma czasu na tresowanie malucha.

Mały kotek ma swój urok. Sporo przyjemności dostarcza obserwowanie jak rośnie, jednak wymaga szczególnej uwagi. Priorytetem jest właściwe dokarmianie małego kota. Małe koty lubią tarapaty, dlatego ważna jest ostrożność. Mały kot potrzebuje ruchu. Należy uważać w kontakcie małego kotka z dziećmi, które mogą skrzywdzić zwierzę.

Można udać się do schroniska, gdzie można wejść w posiadanie kota. Zaletą jest wytresowanie dorosłego osobnika. Powinien być wysterylizowany i po rutynowych szczepieniach. Dorosły kot nie potrzebuje tyle uwagi jak mały, i potrzebuje zaledwie dwóch posiłków dziennie. Istnieje obiegowa opinia jakoby samce miały skłonność do emocjonalnego przywiązywania się, a samice odznaczają się większą bystrością. Jednocześnie istnieją pewne wady, bowiem możemy trafić na osobnika z trudnościami adaptacyjnymi. Należy zasięgnąć opinii ze schroniska jeśli kot ma zagościć u nas na stałe.