Gdzie kupić kota?


U hodowców czy przyjaciół? Ze schronisk czy ogłoszeń? Warto zadbać aby źródło było renomowane, można wówczas uniknąć rozczarowań.

Hodowcy

Najlepszy jest renomowany hodowca. Warto zasięgnąć zdania lokalnego weterynarza. Istnieje też możliwość nabycia kota na wystawie kotów.

Można mieć pewność że wysokie standardy oznaczają koty zdrowe i szczęśliwe. Hodowcy którzy sprzedają koty wystawiają osobniki zdrowe. Niezbędna wydaje się sterylizacja kota. Są takie miejsca jak USA, gdzie kot będzie miał ograniczoną możliwość wychodzenia.

Sklepy ze zwierzętami

Odradza się raczej nabywanie kotów w sklepie ze zwierzętami. Zdarzają się sytuacje, że koty takie mają zakłóconą socjalizację będąc przedwcześnie oddzielonymi od matki. Poza tym w sklepach mogą nabawić się infekcji. Ważne są też motywacje kupującego, bo nie każdy gotowy jest ponieść odpowiedzialność za zwierzę.

Znajomi i rodzina

Częstą drogą nabywania zwierzaków są znajomi, sąsiedzi lub rodzina. Inną drogą jest nabywanie z ogłoszenia. Nabywanie kota po znajomości niekoniecznie jest dobre, bo może nie być szczepiony i zdrowy. Jeśli brać dorosłego kota to należy sprawdzić czy nie posiada wad behawioralnych.

Schroniska

Są schroniska cieszące się dobrą opinią w których jest dobre doradztwo. Niestety w schroniskach też zdarzają się patologie. Kluczem do wyboru odpowiedniego zwierzaka są dobre i odpowiednie warunki schroniska.