Przeprowadzka


Kot źle znosi przeprowadzki, pewnie znacznie gorzej niż my. Aby mógł się zadomowić powinien przemieszkać w nowym miejscu swoje, bez zbędnego wypuszczania na zewnątrz.

Środowisko w którym żyje kot jest jego naturalnym terytorium. Opuszczenie swojego terytorium wiążę się dla kota z naprawdę trudnymi chwilami. Można przeprowadzić etap przejściowy oddając kota do hotelu dla zwierząt.

Przygotowanie do przeprowadzki

Hotel dla zwierząt to jedna z dwóch alternatyw by zmiękczyć przeniesienie kota do nowego terytorium. Drugą z alternatyw jest – umieścić kota w starym domu, i tutaj potrzebujemy rozwiązań takich jak w przypadku hotelu dla zwierząt – należy umieścić zabawki dla kota w starym domu. Aby zabrać go do nowego miejsca umieść kota w transporterze. Transporter natomiast powinien wylądować w enklawie specjalnie przygotowanej w nowym domu. Dobrym warunkiem do przyjęcia kota w nowym miejscu jest pozamykanie wszystkich okien, a także drzwi do enklawy.

W enklawie kot musi spędzić jakiś czas. Systematycznie wypuszczaj go na coraz dłuższe chwile, a za każdym razem niech wraca do enklawy póki nie zobaczysz że oswoił się z nowym miejscem. Należy również pamiętać o wprowadzeniu nowych danych teleadresowych do rejestratora chipowego.