Opieka na wakacje


Niekiedy kot musi zostać w domu sam, ale nie są to wcale chwile smutne, bowiem my jedziemy akurat na wakacje. Tymczasem kot zostaje sam i potrzebna nam opieka nad nim. My wydaliśmy już pieniądze na wakacje, gdy potrzebna jest pomoc w doglądaniu zwierzęcia.

Ktoś musi karmić kota pod naszą nieobecność. Jeśli mamy dobrego krewnego lub sąsiada – sprawa załatwiona. Jeśli jednak nie, trzeba kogoś zaangażować by kota nakarmił.

Oczywiście można zabrać kota w podróż razem ze sobą. Nie jest to jednak dla nas żaden problem, podczas gdy kot źle znosi opuszczanie swojego terytorium. Można jednak złagodzić szok związany z opuszczeniem terytorium zabierając ze sobą dla kota zabawki czy przedmioty które lubi.

Hotele dla kotów

Dla wspomnianych sytuacji alternatywą są hotele dla kotów. Warunkiem przyjęcia kota do hotelu jest odbyty zestaw szczepień oraz nie może być chory na żadną z zakaźnych chorób takich jak chociażby kocia białaczka.

Dobrze jest zapoznać się z warunkami hotelu przed oddaniem kota. Pokoik powinien posiadać osłonięte legowisko oraz wybieg. Należy też sprawdzić czy jest dobra wentylacja.

Zapłacimy za hotelik swoje, ale możemy przy okazji zobaczyć za co zapłaciliśmy, bo w hoteliku powinien być zestaw zabawek oraz miejsce do wspinania się dla kota. Nie zapomnijmy też o wcześniejszej rezerwacji, bo jeśli to sezon wakacyjny – hotelik może mieć pełne obłożenie.