Opieka nad kociakiem


Zdrowy rozsądek jest najlepszym doradcą w życiu, tak jest też z wychowywaniem kota. Wychowanie kota jest, co tu dużo mówić, łatwe, lecz dla ludzi mądrych, którzy szanują kocią naturę i pozwalają się jej wyrażać. Potrzeba zarazem tolerancji i zdecydowania.

Dorosły, zrównoważony kot to takie zwierze, które otrzymało wyżej wymieniony rozsądek jego właściciela. Przede wszystkim kot musi się dobrze wyspać i to jest podstawowy warunek u kota, który przesypia dużą część życia by regenerować siły. Układ mięśniowy kota jest tak skonstruowany, by spalać energie szybko generując sporą dynamikę ruchów. Aby było to możliwe, należy kota odpowiednio karmić – i z tym nie ma problemów, bo są na rynku odpowiednie karmy, dostarczające kotu maksimum kalorii, witamin i minerałów.

Kluczowe bywa zadbanie o zabawki dla kota jak piłka czy specjalne drzewko. Mały kotek bawi się godzinami rozwijając mięśnie i dorastając psychicznie. Potrzeba wówczas zadbania by nie było w okolicy pewnych ostrych narzędzi, aby kot nie pokaleczył się – na przykład igły w kłębku nici.