Kot i zabawa


Zabawa jest domeną kotów. Młode kocięta szczególnie lubią zabawę, zabawę która utrzymują kota w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Aktywność i działanie kotów wynika z łowieckiej natury kotów. Nie jest wcale tak, że kot musi polować by coś zjeść. Jeśli mają zapewnione jedzenie może okazać się, że kot popadnie w lenistwo.

Co kot to inny temperament. Jeden będzie siedział długo w jednym miejscu, drugi będzie oddawał się eksplorowaniu terytorium. Dobrze jest jeśli kot wykazuje chociaż minimum zainteresowania ruchem.

Różne rasy kotów oznaczają różne temperamenty i różną żywotność. Kot ospały to taki, który skory jest przejawiania nadwagi – w takim przypadku ważny jest kontakt z weterynarzem.

Z kociej zabawy wiele wynika, m.in. to że kot zachowuje dobre ciało. Instynkt łowiecki kota musi się jakoś przejawiać. W ten sposób spalany jest nadmiar energii, ale zabawa to też dobra wzajemna relacja na linii kot – pan.

Walka, polowanie, konkurowanie to aspekty życia kota bez którego nie może on żyć. Kot musi utrzymywać zainteresowanie środowiskiem, tzw. zdobycz bywa najważniejsza w życiu kota.