Gry i zabawy


Wiele jest gier do zabawy z kotem. Ważne jest aby wyposażyć się w akcesoria i zabawki, by kot miał co robić.

Kot zażywa ruchu o różnych porach w ciągu doby. Do zabawy jednak nadaje się poranek oraz wieczór.

Zabawa w polowanie jest podstawową rozrywką kota. Zabawka powinna symulować ofiarę by kot był zainteresowany. Nie ma chyba osoby, która nie kojarzy zabawki dla kota na sznurku.

Butelki, piłki, korki przemykają po podłodze. Może to oznaczać że kot się bawi.

Oczywiście rynek oferuje wiele różnych zabawek dla kota od tych najtańszych po najdroższe. Od piłek na sznurku po zdalnie sterowane myszy – wszystko jest kwestią ceny.

Zabawa w chowanego to ulubiona zabawa dla kota. Można w różnych miejscach domu umieścić karmę, której będzie szukał. Na pewno będzie szukał, a ile radości ze zdobyczy?

Wszystko co szeleści lub daje głos jest dla kota jeszcze bardziej inspirujące. Kot powinien być zainteresowany życiem. Być może nie jest wiernym czytelnikiem 'Timesa' ale lubi gazety rozrywać.

Kocimiętka to dobra zabawka dla kota. Kocimiętka ma pewne osobnicze właściwości wywołujące osobnicze reakcje u kota. Dla niektórych będą to dziwne zachowania bowiem kot turla się lub skacze w miejscu. To chwilowe przebłyski euforii, wcale nieszkodliwe dla kota. Zioło to można samemu wyhodować albo kupić. Kot z pewnością będzie zainteresowany żuciem świeżych liści.

Zaleca się aby kot posiadał jednak jakieś towarzystwo. Może to być drugi kot.

Wielu właścicieli kotów docenia posiadanie kociego drzewka na którym kot wyładuje swoją energię.

Może nie wygląda to najlepiej, ale kot na smyczy to niezły pomysł. W ten sposób zapewnia się mu odrobinę ruchu. Zaleca się wczesny poranek na spacer.