Kocia toaleta

W kwestiach toaletowych koty są niezwykle wybredne. Zwykły dachowiec może nie tolerować plastikowej kuwety, natomiast chętnie oddawać potrzeby pierwszego rzędu do kuwety drewnianej. Kilka kotów w domu oznacza kilka kuwet, a także kilka naczyń na pokarm, z czym powinien liczyć się każdy ich właściciel.

Niezbędnikiem kocim jest zapewne kuweta. Nie wystarczy wypuszczanie kota na zewnątrz. Powinien także dobrze wiedzieć gdzie oddać kał i mocz w domu.

Istnieje pewne kryterium dzielące kuwety na otwarte i zamknięte. Wielu właścicieli kotów ceni sobie kuwety zamknięte ze względu na maksymalną eliminację zapachu odchodów. Są jednak koty, które nie tylko z oporami wejdą do kuwety zamkniętej, ale nawet się do niej nie zbliżą. Wówczas należy spróbować innych metod.

Oczywiście istnieją rozwiązania elektroniczne w tym zakresie, np. samooczyszczająca się kuweta. Rozwiązanie jest stosowane z sukcesami, ponieważ kuweta sama zbiera odchody i pakuje. Ponadto mechanizm kuwety jest dość wytrzymały.

Wskazówki toaletowe. Rozmiar kota określa wielkość kuwety. Właściwa kuweta to taka w której kot może się obrócić i na tyle głęboka aby kot zakopał odchody.

W przypadku 2 lub więcej kotów każdy kot powinien mieć swoją kuwetę. Dom kilkupiętrowy określa ilość kuwet, najlepiej po jednej na każdym piętrze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*