Co jeszcze warto mieć aby kot był szczęśliwy?


Aby kot był zadowolony, czyli dobre się rozwijał i miał dobre samopoczucie potrzeba kilku zaledwie akcesoriów: drapaczka, półki, kryjówka i drzewko dla kotów – to standardowe wyposażenie placu dla kota.

Legowiska i pościel

Każdy kot ma swoje preferencje sypialniane. Legowisko dla kota to jego prawdziwy azyl. Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych legowisk, lecz to nie właściciel ma je polubić, ale kot. Koszyk wyłożony kocykiem potrafi spełnić swoje zadanie, ale wielu właścicieli sięga po inne rozwiązania takie jak hamak, który daje kotu odpoczynek na wysokościach.

Koty lubią pufy. Niektórzy sięgają nawet po igloo. Ważne jest jednak aby legowisko miało zdejmowany pokrowiec.

Półki i kryjówki

Fajną rzeczą jest podarować kotu półki na które mógłby się wdrapywać. Dostępnych jest wiele rodzajów półek, które można zamontować na regałach z książkami, co da kotu frajdę oglądania pokoju z góry. Na wiele różnych sposobów można dostarczyć kotu rozrywkę. Starym zwyczajem może to być tekturowe pudło z wyciętą dziurą, ale detaliści oferujący sprzęt dla kotów prześcigają się w pomysłach.

Kocie drzewka

Kocie drzewko jest źródłem rozrywki i ruchu dla kotów domowych. Szczególnie jeśli kot ma ograniczone możliwości wychodzenia na zewnątrz – może się tam powspinać, albo i leżeć.

Dostępnych jest wiele rodzajów kocich drzewek. Najłatwiej zaopatrzyć się w standard, czyli słupek do drapania i platformę do wylegiwania się. Są też dostępne kryjówki i hamaki, ale nic nie zastąpi kociego drzewka. Wszystko zależy od wyobraźni właściciela.