Niebezpieczne zabawki


Dla małego kota każdy przedmiot to potencjalna zabawka. O ile raczej nie zaszkodzi mu gonitwa po podłodze za kawałkiem pomiętego papieru, o tyle zabawa niektórymi przedmiotami powinna być kategorycznie zabroniona. Często koty zaczynają się interesować sznurkami do opuszczania rolet i żaluzji. Zabawa nimi może być niebezpieczna, wiele młodych kotów udusiło się na takim sznurku.

Można temu zapobiec, wybierając rozwiązania bezsznurkowe. Są dostępne nawet żaluzje, które można umieścić pomiędzy dwoma szybami oraz sterowane dźwigniami. Jeśli wymiana żaluzji nie wchodzi w grę to zwińmy sznurki w kłębek i zaczepmy je tak wysoko jak się da. Rozsądnie jest też odsunąć meble od okien, ale to nie wystarczy. Jeśli kotek może dosięgnąć parapetu to dosięgnie też sznurków.

Duże niebezpieczeństwo stwarzają przewody elektryczne na które trzeba specjalnie uważać. Kot lubi bawić się takimi przedmiotami jak kable elektryczne, które mogą go porazić prądem. By tego uniknąć można posmarować kable substancją odstraszającą np. pikantnym sosem. W sklepach zoologicznych są dostępne specjalne spraye do tego celu.