Kocie akcesoria – transporter


Potrzeba nam kilku podstawowych rzeczy, aby zatroszczyć się o naszego towarzysza. Dobrze jest zaopatrzyć się w te akcesoria wcześniej, aby kot przystąpił od razu do zabawy i zabiegów higieniczno sanitarnych. Nie gra roli to czy wzięliśmy kota z hodowli czy ze schroniska.

Pierwszą rzeczą, której zazwyczaj potrzebujemy jest transporter. Pierwszą, ponieważ trzeba kota w czymś przywieźć. Później natomiast transporter będzie potrzebny do wizyty u weterynarza, jak również do fryzjera. Do transportera należy podejść tak jak do fotelika dla dziecka. Po prostu transporter jest nieodzowny by przemieścić kota z punktu A do punktu B. Prawda jest taka, że koty nie znoszą transportu samochodem i chcą uciekać z samochodu, więc transporter jest po to, aby uniemożliwić kotu ucieczkę.

Dostępny jest szeroki wybór transporterów. Najważniejsze są nasze cele i oczekiwania – jakiego typu transport chcemy wykonać oraz jakiej wielkości jest kot. Trzeba wziąć pod uwagę wymogi przewoźników lotniczych, którzy wymagaj specjalnego transportera. Po to, aby mieć kota ze sobą na pokładzie.

Transporter musi dysponować odpowiednio dużym miejscem dla kota, ale również na akcesoria takie jak miska na jedzenie i picie. Istnieje zasada mówiąca o tym, że transporter nie powinien przekraczać 2-krotnej wielkości zwierzęcia.