Podawanie lekarstw


Podawanie lekarstw kotu jest standardem bez którego nie da się obejść. Jest kwestią czasu jakie lekarstwa i w jakiej ilości będzie kot przyjmował.

Dobrze jest dozować lekarstwa w sytuacjach, gdy kot jest zrelaksowany. Dozować lekarstwo należy zgodnie z zaleceniami weterynaryjnymi.

Należy złapać kota za tył głowy kciukiem, a palcami utrzymywać otwartą jamę ustną. Następnie odchylić do tyłu i umieścić w jamie ustnej tabletkę zamykając pyszczek. W następstwie tych czynności powinna znaleźć się nagroda w postaci jakiegoś smakołyku. Jeśli nie jest to tabletka tylko lekarstwo płynne – niezbędna okaże się strzykawka.

Znacznie prostsze jest aplikowanie lekarstw przez skórę. Przepisany preparat umieszcza się na skórze po uprzednim rozchyleniu futra.

Krople do uszu są łatwe w aplikowaniu, wystarczy pewnie złapać głowę kota umieszczając ją uchem do góry i zaaplikować lekarstwo.

Podobnie sprawy mają się z kroplami do oczu. Zdecydowanie należy złapać głowę kota i otworzyć oko pociągając skórę z góry i z dołu tak jak czyni się to u małych dzieci. Kot powinien następnie zamknąć oko.