Nauka korzystania z kuwety


Kot dba o czystość. Schludne jest też otoczenie kota. Kot powinien korzystać z kuwety. Dobrze utrzymana kuweta warunkuje korzystanie z niej kota.

Jako że koty wykorzystują do nauki naśladownictwo kotka jest wzorem wychowawczym dla młodych kociąt. Kotek zaraz nauczy się korzystać z kuwety jeśli zobaczy to u matki.

Trzeba pokazać kotu gdzie jest kuweta po to by się z nią oswoił.

Po każdym posiłku dobrze jest małego kota umieszczać w kuwecie. Zachowania takie jak węszenie, drapanie lub kucanie w kącie mogą oznaczać potrzebę. Odradza się karania kotów za tzw. Incydenty. Za to należy pochwalić jeśli wchodzi do kuwety sam.

Tresowanie dorosłego kota jest odrobinę trudniejsze niż kotka. Dobrze jest zarezerwować jedno pomieszczenie, gdzie stoi kuweta. Jeśli kot wejdzie już do kuwety trzeba mu okazać miłość. Jeśli widzisz że kot jest w kuwecie śmiało pogłaskaj go i pochwal.

Kocie odchody, jak dobrze wie każdy właściciel kota mają specyficzny zapach. Wykorzystanie detergentów do umycia podłogi bywa niezbędnikiem nowego kociarza.

Doświadczony kociarz wie, że kary stosowane na kocie nie są efektywne. Efektywne za to są pochwały, więc należy kota chwalić.