Przysmaki dla kota


Ilość asortymentu przysmaków dla kotów rośnie z biegiem lat dokładnie tak jak wzrasta ilość propozycji rynkowych w innych dziedzinach życia. Przysmak dla kota może być tradycyjny, naturalny pod wieloma względami, mogą to być jednak również inne, takie jak dropsy. Jeśli zależy nam na zdrowiu i wigorze kota, wówczas pofatygujmy się o to co najbardziej naturalne i odżywcze. Fatyga taka zwróci się efektywnie, w postaci dobrego, zdrowego pupila, który zagląda do weterynarza tylko na serię potrzebnych szczepień.

Przysmak dla kota potrafi być instrumentem w nawiązywaniu i pogłębianiu relacji między zwierzęciem i właścicielem. Możemy podawać smakołyki, lub nie – w końcu nie są one niezbędne, pod warunkiem, że dieta u swoich podstaw jest prawidłowo zbilansowana. Jednak przysmaki dla kota pełnią jeszcze inną funkcję, oto mogą posłużyć za instrument wyrabiania prawidłowych nawyków u kota – wszyscy wiemy, my, właściciele kotów, że kot nie rozumie nagany, ale rozumie za to nagrody. Można więc bazować na przysmakach jako nagrodzie, która podawana w odpowiednich momentach wzmacnia pozytyw w miejscu tego, co w zachowaniu kota może być dla nas negatywne.

Obserwując rynek karm dla kotów, trudno oprzeć się wrażeniu, że jest tego pod dostatkiem. Nie jest to jednak tylko wrażanie, bo też takie są fakty. Największą grupą przysmaków dla kotów są za pewne przekąski mięsne i rybne, których produkcją zajmuje się wiele firm dobrze rozpoznawalnych przez posiadaczy czworonogów. Przysmaki te są produkowane z tuszy mięsnych, rybich i dodatków innego pochodzenia, często w postaci niewielkich kawałków. Wiele z nich cechuje się lekkostrawnością. Zawierają grupy dodatkowych minerałów i składników odżywczych. Następnie, biorąc pod uwagę ragę priorytetów, zaraz za przysmakami dla kota mięsnymi i rybnymi plasują się wyroby mleczne. Z kolei dla utrzymania zdrowej jamy ustnej produkowane są wyroby takie jak sucha karma dla kotów. Dzięki gryzieniu lub żuciu takich przysmaków wycierana jest z zębów kota warstwa zabrudzona kamieniem nazębnym, ponadto dobra karma tego typu odświeża oddech. Warto tu zaznaczyć, że niektóre przysmaki dla kota posiadają właściwości wspomagające leczenie niektórych chorób, a to za sprawą substancji czynnym zawartym w ich składzie, przydając się w sytuacjach, kiedy zwierze odczuwa ból związany z  różnymi dolegliwościami. Mamy na tapecie kocich przysmaków wreszcie dropsy, czyli cukiereczki specjalnie dla kota, które są wspaniałą nagrodą na przykład za pokorne wypełnianie poleceń właściciela. Natomiast to co zostanie teraz powiedziane nie jest żadną herezją, ale faktem z życia kota, bowiem przysmakiem dla kota jest trawa, co więcej, przysmakiem znakomitym, bo wspomaga układ trawienny zwierzaka.

Wiele wartościowych składników dodawanych jest to kocich przysmaków, producenci zadbali o to w pierwszej kolejności. Prawidłowy bilans kaloryczny wspomagany przez witaminy i sole mineralne zapewnia kotom właściwą wagę ciała, pod oczywistym warunkiem, że zachowane będą odpowiednie dawki. Zachowanie zdrowych zębów, wpływanie pozytywne na układ pokarmowy albo dostarczanie organizmowi tych składników, które są w deficycie, stanowi o jakości życia kota. Na szczególną uwagę zasługują wartościowe gryzaki – zawierając często miętę, czyli wpływając na odświeżenie oddechu, czy też wpływając na ścieranie kamienia nazębnego.

Przysmaki dla kota nie mogą jednak stanowić podstawowy dietetycznej kota. Istnieje słuszna diagnoza, mówiąca o tym, że normę w dziedzinie przysmaków wyznacza jedna do dwóch przekąsek dziennie. Ponadto zaleca się uważną lekturę opakowań z przysmakami.